, , , , , , ,

Kusursuz Evcil (Perfected-1) || Kate Jarvik Brich /KİTAP YORUMU ve TANITIMI (Serpil KIR)

KUSURSUZ EVCİL || KATE JARVİK BRİCH  (Perfected #1) Misis Kitap'tan çıkan, gerek sunumu gerekse arka kapak yazısı ve kapak görseliyle merakımı arttıran KUSURSUZ EVCİL  okundu ve bitti.
Genelde Asi Kız ile birlikte çok nadir kitaplar okuruz (turların dışında, o da mecburen). Ama bu kez kendimizi ödüllendirelim istedik ve aynı anda başladık okumaya.


Misis Kitap yeni yayın hayatına Kusursuz Evcil ile merhaba dedi. Ve bizlere de alıp okumak düştü. Wattpad ile başlamamış olması ile benden artı puan almıştı zaten. Üzerine bir de heyecanla ve merakla okutan bir kitap yayınlaması puanlarını ikiye katlattı 😉 alkışlar sana Misis 👏👏👏

Kitabın Konusu

Greenwich yetiştirme evi, adları EVCİL olan yirmi kızı büyütüyor, yetiştiriyor ve leydilere özgü itahatkar bir evcile dönüştürüyor. Zamanı geldiğinde bu yirmi kızı, üst sınıfın en seçkin aileleri (bürokratlar, senatörler vs.) kızlardan birini seçiyor ve birer KUSURSUZ EVCİL olarak evlerine yerleştiriyor. Amaç,  zengin-fakir kavramını baştan tanımlayacak bir sistem.
Milletvekili John Kimball bu sistemin savunucusu. Ve hatırı sayılır bir para ödeyerek eşi ile birlikte sekiz numaralı Evcil'i eve götürüyor.
Ella adını koydukları evcil tam bir itahatkarlık abidesi. Milletvekili ondan özel ilgi bekliyor ama sadece o değil, evin en küçük üyesi Ruby için oyun arkadaşı, evin hanımı için tehlike (bir önceki aldıkları evcil yüzünden) ve evin genç delikanlısı için ise karmaşık duygular.
Ella da aynı duygular içerisinde ama bildiği hayat ile dışarıda ki hayat onun için çok farklı. Özgür olmak en çok istediği şey ve Penn'e olan duyguları artıkolduğu şeyi yapamayacağı noktaya getiriyor. Üstelik duygular da karşılıklı olunca yeni planlar devreye giriyor. Bilmediği bir dünya ve şayet olurda kaçar yakalnırsa gideceği bir kırmızı kapı arkası var. Ve bu kapı ardına geçenler geri dönemiyor. Şimdi zor bir karar vermesi gerek. Bu kararı vermesi, uygulamasından daha kolay. Çünkü o bir EVCİL,   yaşadığı dünya ile dışarıda olan bambaşka.

Ve bu duygu karmaşasında devam ediyor kitap, hele bir sonla bitiyor ki, "ne yapacaksın şimdi Ella" dememek elde değil.
Kitabın devamını tabiki merakla beklemekteyim
ve umuyorum ki yayinevi bizi çok bekletmeyecek.
Kesinlikle tavsiye ederim. Yazarın anlatım dili, kitabı bir çırpıda bitirecek kadar akıcı.
Okumak için bir neden daha....


Arka Kapak


Kusursuz Evci̇l

        “ Kusursuz Olmanın Bir Bedeli vardır...”
        İnsanların genetiklerinin değiştirilip “evcil”
olarak satılmalarına izin veren yasa çıkar çıkmaz,
varlıklı ve güçlü aileler Ella gibi güzel kızları satın
almak için harekete geçmişti.
       
       Doğumundan itibaren zarif, ağırbaşlı ve her
şeyin ötesinde “kusursuz” olmak üzere eğitilen bu “aile dostları” sahiplerinin evlerine lüks bir hayat yaşamaya hazır olarak giriyorlardı.
      
       Ella, bir milletvekilinin küçük kızının arkadaşı olarak geldiği yeni evinde, yakışıklı ve asi Penn ile karşılaşmayı
beklemiyordu. Penn, kusursuz görünümünün altında yatan kızı görebilen tek kişiydi. Ona âşık olmak, Ella’nın bildiği her kuralı çiğnemesi anlamına geliyordu.
   
    “Kusursuz Evcil” insan olmanın anlamına ürpertici bir bakış, aşkın göz kamaştırıcı gücünün bizi nasıl özgür
bırakabileceğinin şaşırtıcı bir hikâyesi...

Satın alabileceğiniz Siteler;
⬇⬇⬇


Yazarın diğer kitaplarını incelemek için;
⬇⬇⬇
Goodreads
Amazon
Kate Jarvik Brich


Ve elbette yepyeni yayınevinin 
Sosyal Medya sayfalarına bir gözatabilirsiniz
⬇⬇⬇
Misis Kitap Facebook 
Misis Kitap İnstagram 


Benden bu kadar 😉 bir sonraki KİTAP YORUM ve TANITIM'da görüşmek üzere. 
Okumak Iptiladır Müptelalara Selam Olsun