Gizli Bahçe The K2 Shopping King Loui Sarai Aşkın Kokusunu Aldım Bir Anda Aşk Eğer Benimle Olsaydı Büyü Cindrella and Four Knights Hayat Işığım Love in the Moonlight Piyon Moon Lovers Scarlet Heart Ryeo Tutku Oyunları Serisi İzabel Şeytan Tüyü - Yakın Mesafe

As!'den_ 2015'de İzlediğim Kore Dramalarım (Korean Drama)

Selam gençler & korecanlar.. Bu kez hayatımın 2.vazgeçilmezi K-dramalarım ile karşınızdayım. 

Yemedim içmedim 2015 yılında izlediğim K-dramalarımı siz sevgili korefanları için mercek altına aldım. 2015 yılında filmler hariç tam tamına 32 tanecik k-drama izlemişim. 

Elbette izlediklerim arasında, mükemmel, kesinlikle izlenilebilir, idare eder ve aman ha sakın izlemeyin dediklerim oldu. 

Dramaları, Mükemmel'den Kesinlikle İzlenilebilir e oradan hooop idare edilebilir e en son da Aman ha Sakın İzlemeyin ! e göre sıraladım.
 
Listeyi görmeye hazır mıyız? Eeee o zaman - Aja aja fighting \*-*/ 

İşte 2015 yılında izlediğim MÜKEMMEL dramalarım <3

1. Healer (Nam-ı diğer Şifacım)  5/5 Hayatınızda görüp izleyebileceğiniz en harika randevuya sahip olan, kurgusyla akıllara kazınan, üstüne aşka inancı bitirmeyenlerin dramasıdır bu. 2015'de izlerken bir saniye bile sıkılmadan final ettiğim drama unvanına sahip olma ayrıcalığınıda elinde bulunduruyor.  <3 

 Şiddetle önerdiklerim arasındadır. Yemeyin içmeyin kesinlikle izleyin.

Not: Ost'ları şahane. Ve favorim (listem uzun diye buraya atamıyorum aşağıdaki link plss) Eternal Love - Healer dinlemek için TIK TIK OST'unu dinleyin ;)
Gel gelelim 2015'de izlediğim ikinci mükemmel dramaya... 
2. Kill Me, Heal Me  5/5 

Senaryosu, kurgusu, oyunculuğu - ki burada çokça alkış istiyorum - ile insanın şaşkın ördeğe çeviren dramadır. 
Bundan 10 yıl sonra bile dönüp bu diziyi yad edeceğime inanıyorum (bknz- Secret Garden seneler geçti hala yad ederim). 
Adamımızın içinde 7 karakter yaşıyor. Yoğun stres altındayken o anda hangi karaktere bürüneceğini izleyici olarak biz de en az kendisi kadar merak ediyoruz. Ve elbette ki yeryüzünün en ulvi duygusu AŞK da adamımızı gelip buluyor. 
Ve kesinlikle 2015'in en şahane ost'u bu dramaya aitJang Jae In - Auditory Hallucinations (Feat.NaShow) dinlemek için TIK TIK  mutlaka ama mutlaka dinleyin + plsss izleyin.
Ve bir diğer mükemmel drama ! Kesinlikle bu yaza adını altın harflerle yazdı.
3. Mask 5/5
Hayatımda ilk kez G.kore'li bir senaristi gidip bulmak ve alnından öpmek istedim. Hayır o kafa nasıl çalışıyordu ki böyle şahane bir senaryo çıkardı ortaya bilmem.
Ji Hoon'nu uzun zaman sonra böyle harika bir rolde görmek mutluluk vericiydi. Adam oynarken tüm duyguları yaşadı, izlerken bize de yaşattı. Acısıyla tatlısıyla harika bir 20 bölümdü. 120 bölüm de olsa izlenirdi dediklerimdendi.

Finali korka korka izlediğim an hala aklımda. Kalbim yerinden cıkacaktı resmen -,- beni böylesi heyecanlandıran dramalara aşığım <3

Not: Drama daki enişteyi de es geçmemeyim. Hep iyi kalpli roller de izlediğim Jeong Hun burada beni resmen şoke etti. Bu rol yakıştı mı? Sezarın hakkı sezara, kalpsiz, ruhsuz ve aşksız olması ona on numara beş yıldız yakıştı. Hep bu rollerde oynasa bile ölesiye sevilir.
Ost'unu sakın ola ki es geçmeyin. Ost'ların kraliçesi seslendirmiş nasıl es geçilir değil mi ama :) LYN _ Only one day dinlemek için TIK TIKVe işte listemin bir diğer mükemmel draması (alkış, alkış)
4. My Love Eun Dong  5/5  
Dramaya ilk başladığım da kötü bir senaryo beklemiyordum elbet, ama izlerken diziyi hayatımın merkezine dahil edeceğimi de düşünmemiştim hiç. Şaşırttı beni !!!

1995 yılında yaşananlar, 2005 yılında yaşananlar ve 2015 yılında yaşananlar !
O yıllar bir ömür izlenesiydi. Ah o aşk, o sadakat, o unutulmaz bekleyiş. Zalım hayat işte, yok sana böylesi diye suratımıza vuruyor gerçekleri.


Kusursuz bir aşk ve muhteşem oyunculuk izlemek isteyenlere. Şiddet içerikli mesajımdır. İZLEYİN !

Dramanın ost'u hakkında minnak not; aklınız kalmasın efenim zira hakkını sonuna kadar verdim ve 7/24 yolda/arabada/iş yerinde/evde/kitap okurken futursuzca dinlendim.
  Should I Say I Love You Again - Kim Dong Ryul dinlemek için TIK TIKSıfır beklentiyle başladığım ve başladığım andan itibaren göz bebeğim olan şahane dramamda sıra.  Kendisi ailemizin güzel gelinidir artık:) 

5. My Beautiful Bride 5/5
Adamımız, lise döneminden beri tanıtığı ve sevdiği kızı yıllar sonra yeniden görmesiyle hayatı dönülmez bir yola girer. Bu kısım çok iyi kurgulanmış. Aslında kim kimi daha önce gördü de karşısına çıktı tartışmaya açık bir konu :)).. İzleyin, gelin kapışalım gençler :))

Gelinimizin geçmişi çok parlak değildir aslında. Adamımızla evlilik yoluna girerken işlerin arapsaçına dönmesi de işleri hiç kolaylaştırmaz. İzleyenler bilirler, araba bagajında ceseti gördüğümde ki şaşkınlığım hala geçmedi :p

1. bölümü izlerken anam bu adam ne kadar mazlum deyip 2. bölümde o dediğimizi de bize sağlam yutturma becerisine de ayrıca sahiptir kendisi  :))) 

2015 de izlediğim, aksiyonun durmak bilmediği merakınsa nirvanaya ulaştığı tek drama olma becerisindedir kendisi. Adam ise yeni favorilerimden (kalp ben) 
Dizinin şahane ostu için TIK TIK Elsa kopf- DAYS 


Ve neredeyse 2 yıla yakındır beklediğim dramaya geldi sıra.. Gönüllerin kralı,bu dramada da resmen harikalar yaratıyor! 
6. Oh My Venüs 5/5
Hali hazırda 12.bölümü yayınlanan dramanın finalini çılgınlar gibi merak ediyorum. Nasıl bitecek? Senaristler bizi ne kadar çıldırtacak diye kafam da milyon sorular dön dönüp duruyor. 

So ji bu dizi de resmen level atladı, gülmeler, muazzam yüz ifadeleri, hanım kızımız ile cilveli bakışmaları. Aman Allah'ım seni bu hallerde demi görecektim ben xD Böyle dramalar iyi gelir bünyemize hacı, ağla ağla nereye kadar. Eminim son bölümlerde onlarıda yaşayacağız ama şimdi gülelim gülebildğimiz kadar. Dramanın en bi sevdiğim ost'u Kim Tae Woo, Ben - Darling U - dinlemek için TIK TIK ve izlemek için durmayın hemen başlayın.
Son olarak 2015 yılımı neredeyse bu adam ve bu kızla geçirdim diyebileceğim iki güzel insanın draması var. 
7. She Wass Pretty 5/5 

Adamı izlerken ey zalım hayat, bizim çocukluk aşklarımız büyüyünce neden arizona kertenkelesine benziyor da bu kızın çocukluk aşkı büyüyünce endam-ı arz ediyor diye söylendip durdum. 
Sevmediğim bi sahnesi bile yoktu. Dramadaki taksi şoförünü bile sevdim - şaka tabi yok öyle biri :p bende ki mübalağ :j
Akıllarda yer edecek bir Jackson'mız var ki misal Rabbim gülüşünü resmen tırnak içine almış. Öyle şahane öyle sevilesi birşey ki - tam olarak anasının yavrisi da.
2015'in sonlarına doğru final eden bu dramayı sakın ola ki izlemeden geçmeyin. Olmazsa olmaz Ost'muzu da buyrun buradan

Evetttttt MÜKEMMEL dramalarıma burada son verirken, listeme 2015'in KESİNLİKLE  İZLENEBİLİR dramalarıyla devam ediyoruz. 8. Pride and Prejudice - Başlarken sırf öylesine izlemeye başladığım ama daha ilk dakikalardan kendisini beğendiren, her hafta yeni bölümü iple çektiğim dizi.. 5/4 puan ile bence seyredilmeli..  

9. Heart to Heart - Mükemmel dramalarımda yer alabilirdi şayet başroldeki kız başka biri olaydı. Dizi konusu ilgi çekici ama gelin görün ki başroldeki kız tahammül edilesi gibi değildi. 5/4 ile yinede izlenlemli, yani şahsen bence :D

10. Hyde, Jekyl Me - Ah benim cemiyet liderim gamzeli yarim <3 Neden bilmem dramada hep birşeyler eksikti. Yinede senin ve unninin varlığıyla 5/4 hakkını veririm. gamzelerin yeter beee senin..
 
11. Sensory Couple - Paşa'mın varlığıyla şenlenen drama. Öyle aman aman değil ama Paşa'm torpili ile 5/4 aldı benden :D 

12. Falling for Innocence - Yaaa Kang Min Ho <3 bak yine aklıma geldin, aldı beni anlamsız bir gülmeler <3 bu yaz gelmiş geçmiş izlediğim en efsane en komik en şapşik en lolipop adam sensin. O yüz ifadeleri, o mimikler o hal ve hereketler.  5/4 ile çok güzel harekeketlerdi onlar..

13. Warm and Cozy - Konu çok aman aman değildi ama çiftin uyumu kesinlikle dramayı izletti. 5/4 hak ediyor. Not: Adam favorilerde, maşallahı var, nerde taş unni var hepsinin yanında :D

14. High Society - Artık nasıl bir beklentiyle başladıysam, ilk bölümü izlerken bu dramanın senaristti hangi bacım diye araştırmalara girmiştim. Çiftlerin uyumu şahaneydi. Konu öyle sıradışı olmasada gençler epeyce başarılıydı ve kendilerini hayran hayran izlettirdiler. 5/4

15. Hidden Identity -İlk bölümlerde sağlam başlayıp sonlara doğru az biraz sıksada eniştem (Kim Bum) hatırına izlenebilir. 5/3 - 1 puanı da o son bölümler için kırptım.

16. Oh My Ghost - Yaaaa tartışmasız 2015 yazının en paranormal draması bu dur!. Biri bakire hayalet mi dedi :p Kahkaha krizleri, aşkın en deli ve en ölü halleri ve elbetteki muazzam çifti izlemeye hazır olun, koltuğunuza yaslanın ve dramanın keyfini çıkarın. 5/4 hayalet bacımızda kendini görenler bi el kaldırın bakayım :)

17. Hello Monster / Remember You - İzleniyor, ve epeyce beğeniliyor ;) Veliahtım neredeyse dizi boyunca ağlıyor ama güleceği günlerde gelecek inanıyorum. Not: Favorim, kötü kalpli nappun adam olma yolunda da azimle ilerliyor.  5/4 ama final de 5/5 de olabilir :)

18. Answer Me (Reply 1988) - Bu serinin kötü olanı yok bu da diğerleri gibi harika :J  Aha iki velet de favori sonda kız ne yapacak hangisini seçecek sorusu ananımı çok seviyon babanı mı sorusu kadar zor :p 5/4 

19. Pinocchio -Bir yakışan çift daha bizlerle.. İntikamını başarıyla alan ailesine bağlı aşkına sadık bir adamın hikayesi. Dramayı izlerken akıllarda bir de bir abi kalacak ki. Aman ya rabbi akıllara zarar <3  5/4

20. Splash Splash Love - Listeye son dakika giren drama :)  2 bölümcük böyle açken yediğin o leziz lokma gibi tadı damakta hık diye kalıyor daha da gitmiyor. Hayır bunca gereksiz dizileri bilmem kaç bölüm yapıpta bunu sadece 2 bölümcükle sınırlandıran kişi ve kişilere bas bas bağırasım geliyor.. 5/4 20 bölüm olsaydı kesinlikle 5/5 olurdu, garanti .. 


Gel gelelim İDARE EDER dramalarıma.. Hmm.. bu isimleri yazarken kesinlikle zorlanmayacağım.21. Persevere, Goo Hae-Ra - Arada bir ergenusluğunuz tutarsa izlenilebilir dramalardan. Kötü değildi ama işte yaş ortalaması küçük olunca insan öyle aman aman da merak ederek izlemiyor. Not: Dramadaki şarkılar çok güzeldi  5/3
22. Who Are You: School 2015  - Sonunu kimseler sevmesede şahsen ben çok sevmiştim. Adalet yerini buldu :D 5/3

23. Orange Marmalade - Günümüzde geçen olaylar güzelken bir den eski döneme uçması orda ki olaylar vs. cıks o kısımları sevmedim. Ama yinede genç nesil oyuncuları izlemek keyifliydi..5/3

24. The Time We Were Not In Love - Tayvan draması In Time With You'nun G.Kore uyarlaması olan drama. Şahsen ben kesinlikle Tayvan uyarlamasını çok ama çok daha seviyorum. Ve tavsiyem, onu izlemeniz.  5/3

25. Sassy Go Go- Yine bir gençlik draması daha. Konu bilindik olsada ben izlerken epeyce eğlenmiştim de işte gençlere onlara ayak uydurmak izlerken arada bir sıkabiliyor. Yinede izlenir nitelikte dramalardan.  5/3

26. Noble My Love - Çok mu çok eğlenceli mini drama. 20 bölüm 15'er dakikalık keyif isteyenlere tavsiyemdir. 5/3

27. Let's Eat 2 - Bence bu seriyi artık bitirmeliler. Yani serinin hatırına izleyin tabikisi, ama yine de ne bileyim gereksiz bir sezon olmuş :/ 5/3

Veee işte sırada AMAN SAKIN ! izlemeyin - dediklerim !!!!28. Birth Of A Beauty - İtalyan çekiğim için 2015 yılı resmen felaket dramalar üzerine kuruldu. Bu yıl izlediğim ilk berbat dizisi. Oyunculuk, konu vs. o kadar kötüydü ki :( - ki konuyu sorsanız ucunu bile hatırlamam, zira o kadar aklımda değil- 5/1

29. The Producer - Dramadan ziyade KBS kanalının belgeseli diyebiliriz. Tüm as oyuncuların böyle gereksiz bir dramamsı şeyde oynamasının başka bir bilimsel açıklaması olamaz. Uzaylım hayal kırıklığıydı resmen :( . 5/1

30. Masked Prosecutor - Yine bir İtalyan çekiğim faciası. Bu ilk dramadan da felaket. Allah'ım hele o oyunculuk peki ya o konu neydi öyle ! Faciarlardan bir diğeride en çok sevdiğim ve beğendiğim kadın oyuncunun bu dramada oyunculuğu resmen yerlerde sürünüyor olmasıydı, hatundan nefret ettim !. Üstüne bir de botokslu yüzü -,- mimik yok, birşey yok. Ağlıyor mu, gülüyor mu, yürüyor mu, koşuyor mu belli değil. Ay ben ne güzel unutmuştum hafızamdan silmiştim bu dramayı neden hatırladım ki şimdi -,- Not olarak belirteyim ki kötü drama ve partner uğursuzluğu devam ediyor. yılın 3.dramasında da aynı en sevilmeyen bayan oyuncuyla draması var. İzleniyor mu bilmem.  5/1

31. D-Day - İzleyecekseniz iki şapşik sevilesi başrol oyuncusu için izleyin derim ben ! Afet üzerine kurulu olan bir dramada afeti daha ne kadar saçma felaketler silsilesine dönüştürebiliriz testi yaptılar sanki. Hayır yani sen koskoca G.Kore'sin her bir yanın güçlü Asya ülkeleriyle çevrili. Hadi onlar sana sırt çevirdi bize gel, bizden yardım iste, yıllar önce yardım etmiştik yine ederdik. Ki biz nerelere yardıma gitmiş milletiz. Bu dramadan çıkardığım ders, velevki G.Kore'de gerçekten böyle bir afet olsa kaldılar ortada bir başlarına. Hastaneler hasta kalbul etmeyip yıkık binaların arasında ölüme terk edilme riski üzerine hastane doktorlarının rant savaşı vs. ile boğuşacaklar, artık sizede o yıkıntılar arasında bol şanslar dileriz ne edelim :/ Bu kadar şey yazmaya bile değmez de işte başrollerim çok ssevilesiydi, kıyamıyorum onlara <3 5/2

32. Bubblegum - Sen nsıl bir hayal kırıklığıydın böyle ya :( Tamam Wooki'den böylesi bir hayal kırıklığını az çok bekliyordum da hatunum sen ki en kaliteli dramalarda oynamış hatunsun. Neden bu dizi haa neden_? Bana bir açıklasan ya -,- Dizi de konu yok, varsa da öyle vaay anasını beee diyebileceğimiz bir şey yok - yok yani ben göremedim. 5/1


Evet işte böyle. Acısıyla tatlısıyla el emeği göz nuru dramalarımla beraber bir yılı daha geride bırakıyorum. 2016 da çok daha çok şahane dramalar da görüşmek dileğyile.. 

Duygu ve düşüncelerinizi yorumlarınızla eksik etmeyiniz efenim.. 

Sevgilerle bir çılğın kore fanı As!...
4 yorum:

 1. Yorumlarınız çok tatlı:)listeye aldığım bir sürü drama oldu. en son oh my ghostu izlemiştim jung seok harikalar yarattı:)ama yine aynı şey oluyor bi drama bitince diğerine başlamak için çok büyük çaba sarfediyorum.aynı mutluluğu yakalayamamaktan korkuyorum belki de ama yeni başladığım da beni sımsıcak içine alarak öncekini aratmıyor.izlemem gereken daha çok dizi var bitecek diye korkmuyor da değilim:)oppalarımla unnilerim hızlı ama :)blogun çok güzel yola devma fighting:)):).):):):)

  YanıtlaSil
 2. bende harika bir drama bitirdiğimde bir sonraki dramaya başlarken çok büyük beklentiler içine girmeden başlıyorum ki hayal kırıklığım olmasın :D beğenmene çok sevindim <3 çok teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. duygularıma tercuman bır yazı olmus sadece Birth Of A Beauty ve D-Day dizisini ızlemeyı cok ıstıyordum simdi tereddut edıyorum

  YanıtlaSil
 4. D-day dizisi sırf o iki şapşik çift için izlenir de konudan çok bişey beklememek gerek :D

  YanıtlaSil

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI