Gizli Bahçe The K2 Shopping King Loui Sarai Aşkın Kokusunu Aldım Bir Anda Aşk Eğer Benimle Olsaydı Büyü Cindrella and Four Knights Hayat Işığım Love in the Moonlight Piyon Moon Lovers Scarlet Heart Ryeo Tutku Oyunları Serisi İzabel Şeytan Tüyü - Yakın Mesafe

Asi'den_John Dixon & Ölüm Adası kitap Tanıtımı

Selam gençler, nasılsınız bakalım? 

Bendeniz günlerim yoğun ve yorgun geçmeye devam ediyor ama her anına ne olursa olsun şükretmekten vazgeçmiyorum. 

Bugün karşınıza uzun zamandır yapmadığım birşeyi yapmaya geldim. - Kitap tanıtımı ! 

"Peki neden bu kitap, nedir bu kitabın özelliği" dediğinizi duyar gibiyim. Konusu demem yeterli olacaktır sanırım (bknz; konu aşağıda). İnanılmaz gerilim dolu üstüne bir de distopya olunca merakımı eğey bir arttırdı. Evet, evet ben ve distopya üstüne bir de gerilim. Değişiklik iyidir her zaman.  

Efenim kitap şu anda iki kitaplık bir seri, yazar devamını yazar mı yoksa yazıyor mu bilinmez. Serinin adı Phoenix Island ve serinin ilk kitabı ÖLÜM ADASI.  Kitabın adı bile sizcede okunmaya sebep değil mi? 

Kapak orjinal kapak :)  Sevgili GO ne iyi ettin de orjinal kapakla yayınladın. 

Kitabımızın Konusu: 


TELEFON YOK. MESAJ YOK. E-POSTA YOK. TELEVİZYON YOK. İNTERNET YOK. KAÇIŞ YOK.

On altı yaşındaki boks şampiyonu Carl Freeman, güçsüzleri yumruklarıyla savunmayı alışkanlık haline getirdiği için bir türlü beladan uzak duramaz. Kimsesi olmadığı için hayatı koruyucu aileler ile ıslahevleri arasında mekik dokuyarak geçen Carl, girdiği son kavgada rakiplerinin hepsini hastanelik edince çıkarıldığı mahkeme tarafından cezasını çekmek üzere dış dünyayla bağlantısı olmayan bir adaya gönderilir.
Burası bir evi, bir ailesi ve bir geleceği olmayan çocuk suçluların son durağıdır. Ülkenin uzak bir köşesine kurulmuş olan bu kamp kimsesiz çocuklara merhamet göstermeyen sadist eğitim çavuşları tarafından yönetilmektedir. On sekiz yaşına kadar burada kalmaya mahkûm edilen Carl kurallara uyup cezasını çektikten sonra hayatında yeni bir sayfa açmayı planlar, hatta burada yeni arkadaşlar edinip Octavia adındaki gizemli bir kıza âşık olur. Ama acımasız çavuşlar, yorucu eğitimler, ağır cezalar buz dağının yalnızca görünen kısmıdır. Burası aslında gidenin bir daha geri dönmediği, çocukların avlanarak ya da idam edilerek öldürüldüğü, kesimhane denilen gizli bir devlet laboratuvarında denek olarak kullanıldığı bir ölüm kampıdır. Carl diğer çocuklar tarafından avlanmadan ya da kesimhaneye gönderilmeden önce buradan kaçıp dış dünyayı bu adanın varlığından haberdar etmek ve sevdiklerini kurtarmak zorundadır.

  Detaylı bilgileride alalım diyorsanız şayet buyrunuz detaylar.

Kitap adı: Ölüm Adası  
Yazar: John Dixon
Seri Adı: Phoenix Island
Tür: Gerilim, Distopya
Çevirmen: Ebru Sürmeli
Editör: Nurten Hatırnaz
Sayfa Sayısı: 462 
Yayınevi: Go! Kitap
Fiyatı: 19TL 
Çıkış Tarihi: Ağustos 2016
 
Satın Almak ve İncelemek İçin: D&R | Okuoku | Kitapyurdu | 
 
 
 Yazarı incelemek için : Goodreads | Amazon |
 
Evet gençler bir tanıtımımıın daha sonuna geldik :) Yayında ve yapımda emeği geçen dostlara selam olsun.. 
 
Kitabı okuyayım yorumumuda hemen geçeceğime emin olabilirsiniz. 

Bir sonraki tanıtım da görüşmek üzere efenim.. 

Kitapsız bir tek günümüzün dahi geçmemesi dileğiyle. Sevgilerle As!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI