Gizli Bahçe The K2 Shopping King Loui Sarai Aşkın Kokusunu Aldım Bir Anda Aşk Eğer Benimle Olsaydı Büyü Cindrella and Four Knights Hayat Işığım Love in the Moonlight Piyon Moon Lovers Scarlet Heart Ryeo Tutku Oyunları Serisi İzabel Şeytan Tüyü - Yakın Mesafe

Susan Elizabeth Phillips || Chicago Stars Seri Tanıtımı : Serpil KIR (Rüya Kız)


Kitapla_Mola Blog Turu
Susan Elizabeth Phillips || Chicago Stars Seri Tanıtımı Herkese merhaba...

Kitap okuyanların "vazgeçemediğim yazarlar" diye bir gerçeği vardır. 
Ne yazsa okurum...
Neden her ay kitabı çıkmıyor...
Keşke hiç bitmese...
Yavaş yavaş okuyorum...
Galiba karaktere âşık oldum...

Ve daha bir sürü şey söyleriz okurken.
İşte Susan Elizabeth Phillips de bu yazarlardan en kıymetlisi..

Biz kendisini "Chicago Stars Serisi" ile tanıdık ve epeyce de bir sevdik.
Seri tanıtımına geçmeden önce, Rüya Kız'ın  KİTAP YORUMU ve ALINTILAR  'ı okuyabilir, As! Kızın muhteşem CAST incelemesine bakabilir  , Vemutluson blogundan yazar ve çıkmış kitaplarını inceleyip Goodreads 'den Yazarın diğer kitaplarını inceleye bilir, çok daha fazlasını görmek içinde buradan bookstagramımızdan bizi takip edebilirsiniz...

Chicago Stars Serisi 8 kitaptan oluşan bir hazine...
Ve biz bu hazinenin sadece 7 kitabına sahip olduk.


Kitap Sıralaması ve Karekterleri

Bknz:

1.Kitap: Aşkta İlk Çeyrek -Phoebe / Dan
2.Kitap: Kalbinde Bir Yer Aç -Gracie / Bobby Tom
3.Kitap: Sensiz Olmaz -Jane / Cal
4.Kitap: Küçük Bir Hayal Kur -Rachel / Gabe
5.Kitap: Ah Şu Kalbim -Molly / Kevin
6.Kitap: Aşk Çok Yakında -Anabella /Heart
7.Kitap: Doğuştan Çapkın -Blue/Dan
8.Kitap: First Star I See Tonight -Piper / Cooper Graham
 


(orjinal kapaklar)


Şimdi kitaplarımızı inceleyelim.
Serinin ilk kitabına başladığımızda başımıza geleceklerden habersiz olmamız ne güzeldi. :( Sonra tadına vardık ve baharı bekleyen kumrular gibi (damardan bir parça çal kemancı) devamını bekledik durduk.


AŞKTA İLK ÇEYREK 

Chicago Stars serisinin ilk kitabı olup.

Amerikan futbolu oyuncularına start vermiş bulunuyoruz….

Phoebe Somerville babasının cenazesine katıldığında bıraktığı izlenim istediği bir şeydi. Bu pervasızlığını babası göremesede, ona bunu yaşattığı için büyük keyif aldığı her halinden de epeyce belli oluyordu.

Tek istediği cenazeye katılıp geldiği yere geri dönmek ve babasının ona bıraktığı mirası da beraberinde götürmekti. Babasının kurucusu olduğu  Stars futbol takımını kim istiyorsa alabilirdi.

Hesaba katmadığı en önemli noktayı kaçırmasaydı iyiydi tabi :) bu nokta da, babasının ölse bile Phoebe ile oynamaktan vazgeçmemesidir.

Phoebe’nin bu mirası almak için gerekli olan tek şartı yerine getirmesi gerekmektedir. "Stars takımına şampiyonluğu yaşatmak, Phoebe için versace elbisesinden vazgeçmek kadar imkansızdır."

İşin içine, sinirli, asabi ve bir o kadarda kaba Koç Dan girince Phoebe için bu şart yerine getirilmesi zor bir hal alır…

Dan ile Phoebe birbirlerine zıtlaşmak konusunda pek çaba harcamazlar zira her ikisininde mizaci buna fazlaca musait :) 
Phoebe’nin uğur getirdiği için, maçın ilk çeyreğinde saha kenarında olması, giydiği kıyafetlerin Dan'ı çıldırtması ve sarı saçları yüzünden bıraktığı izlenim yüzünüzde tebessümle okuyorsunuz.

Ve elbette Phoebe’nin geçmişinden  kaçmasına neden olan sırrı öğrendiğimde  ve Dan için yaptığı fedakarlığı kalbiniz burkularak okuyacak, empati kurmaya baslayacaksınız.


KALBİNDE BİR YER AÇ 

Tek kelime ile MÜKEMMEL bir kitap! 


Chicago Stars serisinin yayınlanan ikinci kitabını da keyifle okuyacak ve yazara olan düşkünlüğünüz artacak.

Söz olsun diye söylemiyorum, elimde olduğu o üç gün boyunca her satırından zevk alarak okumuştum…

Hani şurası olmasaydı iyi olurdu diyebileceğiniz hiçbir yeri yok kitabın…
Yazarın kalemini zaten serinin ilk kitabından biliyor ve severek okuyuduysanız, bu kitaba ondan çok daha hayran kalacaksınız.

Bobby Tom Denton’u Aşkta İlk Çeyrek kitabından tanıyıp sevmiş ve merakla onun kitabınıda, benim gibi okumak istemiştiniz muhtemelen. Ve işin en güzel yanı ilk kitapta neyse kendi kitabında da oydu. Kısaca herhangi bir acı, derbeder ve yara içerisinde değildi. 

Futbolu bırakmak zorunda olmasının dışında elbette, ki bu her futbolcunun başına gelebilir bir durummuş :)

Artık o, bir film yıldızı olma yolunda ilerlemektedir. Her ne kadar kendisi emin olamasa da bir kere sözleşme yapmıştır ve film doğduğu kasabada çekilecektir.

Yapım şirketinin, sete geç gelmesini önlemek için ayarladığı refakatçi Gracie Snow, onu en kısa sürede sete götürmek için görevlendirilmiştir. Elbette Bobby Tom buna şiddetle karşı çıkar ve aralarında kovalamaca başlar…
Kazanan Gracie'dir ama iki günlük seyahat bir haftaya uzar.

Bu uzama sete vardıklarında Gracie pahalıya patlar ve işten kovulur..
Artık yeni bir işi vardır ve patronu ne derse onu yapmak zorundadır. Sahte nişanlılık söz konusu olsa bile….

Konu böylece başlar, aralarında ki dialoglara kahkahalarla gülüp ve bazı yerlerinde hüzünlenmeniz garanti.. Her duyguyu tadında yaşatan bir hikayeydi. Ben kitabın içinde bir başka aşka da şahit oldum ve o da benden tam puan almıştı  diyebilirim…


SENSİZ OLMAZ 

Günümüz hikayelerinden sağolsun yayınevleri, okumayı sevdiğimiz yazarları tek tek sandığa koyunca elimizde bir tek Susan Elizabeth Phıllıps kaldı... İyi ki de kalmış yoksa nasıl mutlu olabilirdik ;)

Yazarın kalemi şu hep dediğimiz sıkmayan, aytıntıya girip de bizi kasmayan cinsten.. Çok tavsiye edeceğim günümüz yazarı vardır ve kesinlikle "Susan Elizabeth Phıllıps" sıralamanın ilklerinden olur. Bunu da şuracığa not olarak düşelim. 

Chicago starsın oyun kurucusunu televizyonda ilk gördüğünde, aradığı aptal baba adayının en uygunu olduğuna karar veren Fizik Profesör'ü Jane, sıkı bir planla karşısına çıkar. 

Bir daha karşılaşmayı ummadığı Cal Bonner, namı değer Bombacı, Jane'nin planını öğrendiğinde intikam duygusuyla dolup taşar ve Jane'i gözlerden uzak doğup büyüdüğü kasabaya götürür...

Birbirleri hakkında öğrendikleri gerçekler,  Cal ve erkek kardeşlerinin sıra dışı hayatı -ki sonraki kitaplarda epeyce karşılaşıyoruz kendileriyle- sizleri epey etkileyecek.

Olayların ve duyguların ardı arkası kesilmeden ve nasıl bittğini anlamadan sonuna geliyorsunuz kitabın...

Ayrıca yazarın en sevdiğim yanı, Kitabın içinde farklı aşlara da yer veriyor olması :) Kim olduğunu okurken öğrenin ve bağrınıza onlarıda basmak için yer açın  ;)


KÜÇÜK BİR HAYAL KUR

Yazar bu kitapta daha çok duygusal yanımıza dokunuyor. 
Bir önceki kitaptan da kendisine aşina olduğumuz,  trajik bir kazada karısını ve çocuğunu kaybeden yaralı kalp Gabe Bonner'ın ve beş yaşındaki oğlunun hayatını kurtarmaya çalışan Rachel Stone'in hikayesini okuyoruz.

Ama nasıl okumak! Bir anne düşünün, oğlunu mutlu edebilmek için elinden ne gelirse yapmaya hazır. Üstelik cebinde silahla dolaşan bir adamın yanında kalmaya bile razı. Neden? Çünkü oğlunun burada mutlu olduğunu biliyor. Ama Gabe bu durumdan rahatsız. Bu iki evsiz, kaybettiği ailesini hatırlatıyor kendisine.

Hikaye böyle başlıyor ama tabiki bu şekilde devam etmiyor. 

Daha önceki kitaplardan da tecrübe edindiğimiz üzere bu kitapta da ikinci bir aşk var. Bonner kardeşlerin üçüncüsü ve rahip! olanı :) gerisi kitabın içinde  😉


AH ŞU KALBIM 


Acaba hala bu yazarı okumayan var mıdır?  Benim ki de laf yani şimdi tabikisi yoktur diyerek kendimi avutuyorum 😉

Zira bu yazar günümüz hikayelerinde kaçırılmayacak bir kaleme sahip ve okurken hem güldürüp hemde ağlatabilen (evet evet hepsini yaşayacağınıza eminim) nadir yazarlardan....

Molly Somerville, Tavşan Daphne çocuk kitapları serisinin yaratıcısı olarak kariyerinden memnundur ama hayatının geri kalanı o kadar da iyi değildir. Kendisine miras kalan on beş milyon doları bağışlamadan önce bile başına bela açma eğiliminde biri olarak tanınmaktadır. Bir de ablasının sahibi olduğu Amerikan futbol takımının yıldız oyuncusu Kevin Tucker'dan uzun zamandır hoşlanmaktadır. Çapkın, çekilmez ve inanılmaz yakışıklı olan Kevin ise onun adını bile bilmemektedir.


Bir gece Kevin, Molly'nin pek de mükemmel sayılmayan hayatına dalıp onu altüst eder. Ne yazık ki bu Ferrari süren, kanişlerden nefret eden, kalın kafalı sporcu aslında Molly'nin tahmin ettiği kadar boş biri değildir ve genç kadın çok geçmeden kendini Wind Lake isimli bir yerde bulur. Sevimli kulübeler ve eski tarz, sıcacık bir pansiyonun bulunduğu bu kasabada Molly ve Kevin, hayattaki en önemli derslerden birini öğrenecektir…


AŞK ÇOK YAKINDA 

Heath Champion ile aslında diğer kitaplardan tanışıyoruz. Kendisi spor menejeri olur. Ve tabikisi onunda bir hikayesi var 😉 

Annabelle'in bir türlü sonuca bağlayamadığı işleri, bozduğu nişanı yüzünden özel hayatı, hatta saçları bile darmadağınıktır! Ama bu durum değişmek üzeredir çünkü büyükannesinin çöpçatanlık işini devralmıştır. Tek yapması gereken şehrin en yakışıklı menajerini müşterisi yapıp kısa sürede en meşhur çöpçatan olmaktır.

Peki zengin, ateşli ve muhteşem spor menajeri Heath Champion neden bir çöpçatana ihtiyaç duymuştur? Özellikle de söz konusu çöpçatan Annabelle Granger gibi kızıl saçlı bir baş belasıysa. Annabelle eğlenceli ve ilgi çekicidir ama Heath mükemmel eşin peşindedir. Ve sıradışı bir eş için sıradışı bir çöpçatana ihtiyacı vardır!

Kısa süre içinde Şikago'daki herkesin kafasında aynı soru belirir: Kararlı çöpçatan, en iyi müşterisini memnun etmek için her şeyi yapacağına söz verdiğinde, gerçekten de her şeyi mi kastetmiştir? 


DOĞUŞTAN ÇAPKIN 


Bomboş bir otobanda muhteşem bir futbolcu, kunduz kostümlü bir kadın… İşte, hayat bu kadar komik olabilir.

Yol kenarında başsız bir kunduzun yürüdüğünü görmek her gün karşılaşılabilecek bir manzara değildir. Chicago Stars'ın oyun kurucusu Dean Robillard'ın destansı yaşamında bile... Dean yeni spor arabasının frenlerine asılıp kunduzun yanında durur ancak kunduz, kocaman kuyruğu sallanırken küçük, sivri burnunu havaya dikerek yoluna devam eder. Hem de tam gaz. Çünkü kunduz çok öfkelidir…

Bu kesinlikle bir dişi kunduzdur çünkü başının olması gereken yerde, terle ıslanmış, koyu renk, atkuyruğu saçlar görünmektedir. Kendi sıkıcı yolculuğunda aklını dağıtacak bir şey için yanıp tutuşan Dean kapıyı açıp Colorado'ya giden yola adım atar…

Eğlenceli, romantik ve dokunaklı… Doğuştan Çapkın unvanını kaybetmek üzere olan bir altın çocuk ile kendinden başka kimseye güvenmemesi gerektiğini öğrenmiş, cesur bir kadının unutulmaz aşk hikâyesi....


*************


Ve bu kitapla Chicago Stars Serisine son veriyoruz... Aslında Goodreads'e göre son bir kitap daha var ama Pegasus Yayınları onu bizlerle buluşturmadan " Wynette, Texas" serisine start verdi. Başımızın üzerinde yeri var...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI