Gizli Bahçe The K2 Shopping King Loui Sarai Aşkın Kokusunu Aldım Bir Anda Aşk Eğer Benimle Olsaydı Büyü Cindrella and Four Knights Hayat Işığım Love in the Moonlight Piyon Moon Lovers Scarlet Heart Ryeo Tutku Oyunları Serisi İzabel Şeytan Tüyü - Yakın Mesafe

As!'den_Carrie Jones_İHİTYAÇ_Kitap Yorumu

Selam gençler ve gencecik hissedenler. Nasılsınız bakalım?

Efenim bendeniz uzun zamandır kitap yorumu tembelliğime bir son verip siz sevgili kitap kurtlarımın karşısına en az benim kadar sizinde beğeneceğiniz fantastik bir kitapla geldim. 

Kitabın kapağını açar açmaz karşınıza çıkan bu yazı tamamdır dedirtiyor.
"Stephen King ile Stephenie Meyer birlikte bir kitap yazsa ortaya İHTİYAÇ çıkardı.." 


Malum beni tanıyan bilir, fantastik kitaplar çok cezbetmez beni, okuduğum fantastik kitap sayısı senede bir elin parmağını geçmez . En son okuduğum ve dizisini de keyifle izlediğim THE ORGINAL'den sonraki (ne tesadüf ki bu da bir Go! Kitap) fantastik kitabım bu oldu. 

Kitabımızın adı İHTİYAÇ, bu da bir Go! Kitap şaheseri. Bu sefer karşımızda vampirler yok, çok daha başka türlüsü periler, kurt adamlar, kaplan hatunlar ve hatta kartal adamlar var ve biz onlara şekil değiştirenler diyoruz.  

Kitabın içerisinde kötü yok, pardon ismi lazım olmayan iki kişi haricinde yok. Bir peri kral düşünün, kendisini kontrol edebilmesi ve güç kazanması için insan kanına ihtiyacı var. Bu ihtiyaç için belli aralıklarla insan kanı içip krallığın çok daha kötülerin eline geçmemesi için güç toplaması gerekiyor. Güç toplarken çok daha fazla insanın ölmesini engellemenin tek yolu ise kraliçeyi eskiden olduğu gibi yine kendi dünyasına geri getirmektir. Şahsen ben bu kral periye kızamadım, ne bileyim adam kendince haklıydı bence. Yani yıllar önce başarmış şimdi neden olmasın ki :/ Okuyun bana hak vereceksiniz adam bu ihtiyaç için daha fazla insan ölmesin diye çare arıyor ve çaresi bence epey bir makul :) 

Evet bu kısım, kitabın son sayfasını kapatırken aklımda çokça soru işaretleri bırakan kral perimiz hakkındaydı. 

Gel gelelim kitabın diğer karakterlerine

Kızımız Zara'nın hikayesi ise güneşin kavurduğu şehir Charleston'dan baharı kar ile karşılayanların şehri Maine gelmesiyle başlıyor. Charleston yaşarken kaybettiği üvey babasının acısını bir türlü atlatamayan ve tamamen depresif hallere bürünen kızını kurtarmak isteyen anne çareyi onu Maine göndermekle buluyor. Kitabın ilerleyen sayfalarında epeyce bir pişman oluyor ama artık iş işten geçmiş oluyor :) 

Zara Main'de başta zorlansa da okulda tanıştığı yeni arkadaşları Devyn, Issie, Ian ve Nick ile yakınlaşması onu içinde bulunduğu depresif halden yavaş yavaş çıkmaya başlıyor. Her şey güllük gülistanlık devam ederken, şehirde eskiden yaşanan olaylar yeniden gün yüzüne çıkıyor. Genç erkekler kaçırılıyor ve onlardan bir daha asla haber alınamıyor. İşin içinde birde Charleston'dan beri Zara'yı takip eden adam da girince işler çığırından çıkmaya başlıyor. Tabi üstüne birde kötü çocuk - ki bence dünyanın en tatlısından biri olabilir - Nick'e olan derin duygular da devreye girince, birbirlerini koruma çabaları da eklenince, efenim gelinde sayfaları heyecanla çevirmeyin şimdi :) 

Tüm ergenus ruhumla Nick Colt'm benim alfa erkeğim diye aşk dizeleri sıralayabilirim buralara :))) Anne Babasını Afrika'nın bilmem neresine gönderip Main'de kendi başına yaşayan alfacım benim. Kıskanç ve sahiplenici şey seni. 

Zara'nın Nick'i koruduğu anlar, Nick'in Zara'yı koruduğu anlar. Zara'nın Nick'in ne (!) olduğunu öğrendiğinde ki şoku, Nick'in Zara'nın ne olduğunu öğrendiğinde ki hıyarlığı. Evet ya kesinlikle çok tatlıydınız, sanırım bu kısımları yeniden ve yeniden okuyabilirim. 


Perilerin keşfi, saldırıları, istekleri, güç ve iktidar savaşı derken kitabın sonunda Zara ve diğerleri sorun yaratan perileri tabiri yerindeyse zindana kapatıyor.  Ama bu kapanış uzun sürmez diye düşünüyorum ve sanırım bu düşüncelerimin cevabına serinin diğer kitaplarında kavuşacağım. Şimdi kavuşsaydım iyiydi ama işte mukadderat, kader de beklemek varmış -,- 

Belirtmeden geçemeyeceğim, kitabın başlıklarında ki fobileri ayrıca çok sevdim. Hepsini not alacağım diye kendimi tembihlesemde konunun hızlı akışına kendimi kaptırdım ve not almayı unuttum :( 

Ama kendimde de olduğunu düşündüm fobiyi not etmeyi unutmadım Filofobi (Aşık olma fobisi). 
 Bende de bu fobi den var xD 

Görsel Go Kitap sayfasından alınmıştır

En'lerim yapmasam olmaz elbet
En sevdiğim; Tartışmasız Nick'm Alfa erkekim ve bir tutam Devyn'm. Bence serinin diğer kitaplarında Devyn ile ilgili harika şeyler okuyacağız. 
En sevmediğim: Ian :p 
En sevdiğim an: Yukarıda bahsettiğim iki an... Zara'nın şoku,  Nick'in hıyarlığı
En sevmediğim an: Ian ve Zara'nın takıldıkları anlar
En sevdiğim alıntı: 
Nick.
Nick gür siyah saçlıydı.
Nick kocaman kestane gözlüydü.
Nick'in inci gibi dişleri vardı.
Nick geniş bir göğüse ve koşucu ciğerlerine sahipti, bir nefeste evimi yıkabilirdi. Umurumda değildi. 


Seri sıralamasını merak edenlere
1. İhtiyaç (Need #1)
2. Captivate (Need, #2) 
3. Entice (Need, #3) 
4. Endure (Need, #4)


Arka kapak yazısı ve kitap notlarıyla siz sevgili dostlara kitapsız bir tek günümüzün dahi geçmemesiyle sevgiler diliyorum efenim

Kitap Adı: İhtiyaç
Yazar: Carrie Jones
Seri Adı: Need 
Tür: Fantastik 
Sayfa Sayısı: 388 
Yayınevi: Go Kitap 
Yayın Tarihi: Ağustos 2016

Arka kapak
On altı yaşındaki Zara White, çok sevdiği üvey babasının ani ölümünün ardından annesi tarafından apar topar babaannesinin yanına gönderilir. Annesi her ne kadar bunu onun iyiliği için yaptığını söylese de burası Zara için pek de güvenli bir yer değildir çünkü burada çocuklar hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolmaktadır. Tuhaf bir adamın gittiği her yerde onu izlediğini düşünen Zara çok geçmeden bu şüphesinde haklı olduğunu anlar. Üstelik bu adam arkasında altın rengi bir toz bırakmaktadır. Bu esrarengiz kasabada neler olup bittiğini anlamak için kolları sıvayan Zara çok geçmeden aslında hiç kimsenin ve hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlayacaktır.

Bütün eski yeni kitapların dünyası, Okumak iptiladı, müptelalara SELAM..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI